Nowelizacja w sprawie warunków technicznych

6 marca 2017 roku Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa przygotowało nowelizację przepisów dotyczących warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki.

Z przepisów ma zniknąć zapis który do tej pory nie pozwalał w kuchni na montaż pralki. W nowelizacji rozporządzenia usunięto więc konieczność przewidzenia w łazience miejsca zainstalowania automatycznej pralki domowej, a także usytuowania pojemnika na brudną bieliznę. Wprowadzono regulację ogólną, która mówi, że w mieszkaniu należy przewidzieć miejsce umożliwiające zainstalowanie automatycznej pralki domowej zatem zgodnie z przepisem to do właściciela mieszkania będzie należała decyzja, gdzie pralka będzie umieszczona.

Ponadto z przepisów zniknie też pojęcie wnęki kuchennej i zastąpi je aneks kuchenny, który będzie mógł być zarówno częścią przedpokoju, jak i pokoju.  A zatem po zmianach w kawalerce będzie można zaprojektować aneks kuchenny połączony z pokojem. Tutaj warunkiem będzie zainstalowanie co najmniej wentylacji grawitacyjnej oraz kuchni elektrycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *