Umowa rezerwacyjna.

Pytanie
Chcę zakupić lokal mieszkalny na jednej z inwestycji ale obecnie przebywam poza granicami Polski czy mogę podpisać umowę w formie mailowej?

Maciej Z.

Odpowiedź
Jeśli chodzi o podpisanie umowy rezerwacyjnej konieczna jest forma pisemna pod rygorem nieważności. Podpisanie umowy w formie mailowej powoduje iż z mocy prawa jest ona nieważna.

Lokal z Vat 23%.

Pytanie
Chciałabym kupić mieszkanie na jednej z inwestycji na której docelowo chciałabym mieszkać. Przedstawiciel dewelopera mówi, że jest to niemożliwie ponieważ to lokal użytkowy bo jest Vat 23%?

Ala Z.

Odpowiedź
Z punktu widzenia prawnego lokal użytkowy jest do prowadzenia działalności nie do zamieszkiwania. Na pewno nie będzie mogła Pani w nim się zameldować i jeśli to jest dla Pani priorytet to niestety przy tym typie inwestycji będzie to niemożliwe.

Nieprawidłowo działająca wentylacja.

Pytanie
Po przeglądzie kominiarskim okazało się, że sąsiad wpiął się w pion łazienkowy z wentylacją kuchenną. Przez co u mnie wentylacja nie działa prawidłowo. Czy mogę z tym coś zrobić Zarządca mówi, że ma związane ręce?

Magda K.

Odpowiedź
Po przeglądzie kominiarskim administrator powinien zalecić jakieś rozwiązanie które poprawi u Pani wentylację. Jeśli nie podejmie żadnych działań można zgłosić doniesienie do Nadzoru Budowlanego i oni wówczas podejdą odpowiednie działania.