Odmowa wejścia na budowę.

Pytanie
Przyjechałam na budowę z dzieckiem i deweloper odmówił wpuszczenia mnie na teren z uwagi na to, że jest to zbyt ryzykowne. Czy mogłam go jakoś zmusić?

Iza K.

Odpowiedź
Wejście na plac budowy powinno być uzależnione od zaawansowania prac i generalnie zezwala się na wejścia osobom pełnoletnim. Małe dziecko ze względów bezpieczeństwa nie powinno zostać wpuszczone na budowę.

Oświadczenie.

Pytanie
Deweloper poprosił mnie o podpisanie oświadczenie, że otrzymałem przy umowie rezerwacyjnej prospekt deweloperski wraz z projektem umowy deweloperskiej i planem. Czy muszę to podpisywać?

Mateusz K.

Odpowiedź
Prospekt, projekt umowy i plan niezbędnym załącznikiem przy umowie rezerwacyjnej. Mając je załączone do umowy oświadczamy że je otrzymaliśmy. Oświadczenie to jest wewnętrznym wymogiem dewelopera.

Wejście na budowę.

Pytanie
Kupiłam dom od dewelopera czy mogę wchodzić na budowę w dowolnym momencie? Chciałabym wejść z wykonawcami by pomierzyli pomieszczenia?


Rysia Z.

Odpowiedź
Wejście na budowę na ogół uzależnione jest od postępu prac na budowie. Każdy z deweloperów ma własną politykę wpuszczania klientów na teren budowy. Na pewno każą wizytę na placu budowy trzeba umówić z przedstawicielem dewelopera i wejść w jego obecności.

Służebności

Pytanie
Kupuję mieszkanie od dewelopera gdzie w umowie mam powpisywane, że wyrażam zgodę na bezpłatne służebności dla dostawców mediów. Czy muszę godzić się na taki zapis?

Irek K.

Odpowiedź
Zapis ten jest standardowy stosowany przez większość deweloperów. Każdy z klientów przecież chce mieć pewność dostawy wszystkich mediów.